AdresaŽukovského 4, Praha 6 time 8 16Ordinační hodiny phone 68 16Objednejte se 773 562 343

 

 

Blíží se podzim - přijďte si k nám, nejen preventivně, pro vitamin C

vitamin cVitamin C v tomto období aplikujeme jednak z důvodu preventivního, před náporem virových onemocnění a s blížícím se podzimem a školním rokem, ale i dodání antioxidantů vyprahlému organismu po letošním vskutku nádherném létě a k celkové regeneraci.

VITAMIN C

Vitamin C neboli kyselina askorbová má pro člověka životně zásadní význam. Je silný antioxidant a je důležitý pro normální průběh biochemických reakcí, např. podporuje detoxikační reakce v játrech, tvorbu kolagenu, vstřebávání železa, metabolizmus tuků, atd. Vitamin C plní zejména antioxidační roli při oxidativním stresu, který vzniká díky každodennímu stresu, ze znečištěného ovzduší, ze špatné životosprávy apod. Vitamin C především také podporuje celkovou imunitu. Ve farmakologických dávkách má pak protinádorový účinek.

Nedostatek vitaminu C se projevuje především srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy. I jeho méně výrazný nedostatek představuje rizikový faktor vzniku chronických zánětlivých a onkologických onemocnění.

PROČ VITAMIN C POTŘEBUJEME?

Na rozdíl od mnohých savců, si lidský organismus není schopen vyrobit vitamin C sám. Proto je nutné tuto životu nezbytnou látku, přijímat v potravě. Potřebujeme ji nezbytně proto, aby nám normálně fungovalo vazivo a tvořil se v něm dostatek kolagenu, abychom netrpěli srdečně-cévními obtížemi, poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity, zvýšenou vnímavostí k bakteriálním a virovým infekcím a dalšími patologickými stavy a jeho nedostatek mimo jiné představuje rizikový faktor vzniku onkologických onemocnění.

PROČ APLIKOVAT INFUZI, NESTAČÍ PODAT VITAMIN C ÚSTY?

Při podání vitaminu C ústy – díky omezeným transportním mechanismům ve střevě – lze docílit v krvi jen nízké koncentrace vitaminu C, která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinků vitaminu C je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné pouze při jeho nitrožilním podání.

PRŮBĚH APLIKACE

Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy jednoduchým vpichem, a postupným odkapáváním vitamínu C v jeho tekuté formě. Celá terapie trvá 20 až 30 minut při relaxaci. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti bez žádného omezení. Vitaminová terapie je využívána jednak jako prevence a jednak jako léčivá terapie při onemocněních nebo při fyzické či psychické zátěži. Infuzní terapie vitamínem C je vhodná nejen k omlazení pleti, ale rovněž při revmatických chorobách, Crohnově nemoci, při psychických poruchách a stresu, při alergiích, při nádorovém onemocnění v jakémkoli stádiu.

PRO KOHO JE APLIKACE VHODNÁ?

Neboť vitamín C působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému, je vhodný v podstatě pro všechny.

Zejména pak pro každého, kdo má zvýšenou spotřebu vitaminu C, tedy pro ty, kdo mají:

 • únavu a sníženou schopnost koncentrace
 • silnou tvorbu vrásek
 • stres
 • psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu)
 • psychickou poruchu
 • opakované infekce (chřipky, angíny, rýmy, záněty plic atd.)
 • alergie - metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka)
 • revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů
 • autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba ad.)
 • nádorová onemocnění (zde po konzultaci s onkologem)

Dermaesthetic.cz

map marker 2 16   Žukovského 887/4
161 00 Praha 6 - Ruzyně
phone 68 16   tel: 773 562 343

sestra@dermaesthetic.cz
sulcova@dermaesthetic.cz

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

08:00 - 15:00

10:00 - 18:00

neordinujeme

10:00 - 16:00

08:00 - 13:00

 

 

 

 

Důležité upozornění

 1. Časy objednání jsou POUZE orientační.

 2. Pořadí klientů určuje lékař.

 3. Pokud požadujete potvrzení o vyšetření nebo propustku, formulář si prosím doneste, nevydáváme, jen potvrzujeme.

 4. Od února 2019, z důvodu narůstající administrativy, jsme byli nuceni zpoplatnit případné rozesílání e-receptů. Děkujeme za pochopení.