AdresaŽukovského 4, Praha 6 time 8 16Ordinační hodiny phone 68 16Objednejte se 773 562 343

 

 

Je nám přes „40“, no a co?

je nam 40 vetsiDnešní doba je velmi zrychlená a tak je logické, že život běží rychleji, než si stačíme uvědomovat. Najednou je nám přes čtyřicet a zjišťujeme, že mládí je pryč, ale do důchodu je ještě daleko. Tomuto stavu je často populární říkat „krize středního věku“. Ve skutečnosti se o žádnou krizi nejedná, ale spíše o reálné uvědomění si reálné životní etapy, kdy jsou některé věci jinak a je třeba se tomu přizpůsobit, aby si člověk zachoval životní pohodu. Jak tedy přežít toto období a neutopit se v chmurách?

Tak předně, jsme na tom neskutečně dobře. Protože žádná předchozí generace žen před námi neměla ve čtyřiceti letech takové možnosti a výhody jako my. Dnešní čtyřicítky jsou silné, úspěšné a krásné. I když připouštím, že kladené nároky jsou nyní vyšší …

Co se týká práce, tak čtyřicítka znamená vrchol kariéry. Už umíme oddělovat pracovní věci od soukromých a soustředit se na detaily, které jsou pro nás důležité. Umíme pustit z hlavy zbytečnosti a tak se v práci většinou vše daří více, než-li  dříve. Tyto ženy dokáží balancovat mezi prací a rodinou, jsou sebevědomé, otevřenější diskusi a argumentačně silnější.

Tyto pracovní úspěchy se pak odráží i v sebevědomí a tak jsou ženy po 40 také stále atraktivní pro muže a to hlavně proto, že jsou plné elánu – vše mohou a dokáží a zároveň je jim už tak trochu jedno, pro koho jsou atraktivní. Svou hodnotu totiž již neodvozují od toho, jestli se někomu líbí. Většinu věcí a zákroků dělají především sami pro sebe, a to je dobře.

A teď už slyším argumentaci, že po 40 je řada žen v krizi, že je po letech manžel opustil, že nezvládá pubertální děti a na jejich pracovní místo se tlačí "atraktivní " 30. 

Ano, tyto situace nastávají, ale v předchozích odstavcích jsem se snažila ukázat, že tyto ženy dnes mají ohromné možnosti, jak tyto situace zdárně řešit a působit v nich atraktivně a sebevědomě.

Je jasné, že všichni stárneme, v tomto věku zároveň dochází k poklesu hormonálních hladin. Na náš vzhled má vliv pracovní a osobní stres, náročná výchova dětí, starosti o stárnoucí rodiče, atd. To vše se na našem těle a především na pleti projevuje. Jenže naše tělo a pleť nás pak v tomto může zradit a náš skutečný věk prozradit. Tyto všechny změny vnímáme nejen my sami, ale i naše okolí a to bývá v řadě případů velmi kritické, zvláště s pracovních kolektivech, kde současně pracují ženy i o dvě generace mladší.

Stárnoucí pleť a výše uvedené vlivy se nejvíce projeví v oblasti obličeje tzv. ptozou, tedy poklesem a snížením vrstvy podkoží, jinými slovy, kůže už není již tak pevná a šťavnatá. Dalšími lokalitami je oblast krku a dekoltu a hřbet rukou, kde dochází i k řadě projevů, které souvisí s poškozením slunečními paprsky, tedy tzv. stařecké a pigmentové skvrny.

Pojďme si tedy říct, co můžeme udělat pro to, abychom si zachovaly i po 40 atraktivní vzhled a dobrou mysl, která s tím jde ruku v ruce. Zažíváme fenomén, kterému by se dalo říkat „40 je nyní 30“. A to není jen o tom, že mezi světovými i našimi celebritami vládnou zralé ženy.

Čtyřicáté narozeniny a pak i každé další nejsou dramatický zlom, ale krok nové etapy. Jste zralá a vaše sebevědomí stojí na tom, co jste dokázala a víte, co chcete a pokud to nemáte, víte, jak to napravit.

Naštěstí v dnešní době máme řadu možností, jak proces stárnutí ovlivnit, ne ve smyslu zastavení, ale zpomalení, umíme zvýraznit ženskost a vyzvednout přirozenou krásu.

Dnes již vypadat přírodně a zestárnout vrásčitá není hrdinství, jak si mnohé ženy myslí. Naopak se cení umět zestárnout s noblesou a grácií, s využitím vědeckých poznatků a jejich důstojnou, nikoli přehnanou aplikací. 

Přijďte se k nám poradit, seznámit s technologiemi k odstranění vrásek, hydrataci pleti, poradit se o kvalitní a pro vás vhodné péči a kosmetice. Pracujeme nejen s řadou lékařských přístrojů, s lasery, aplikujeme botulotoxin, výplně na bázi kyseliny hyaluronové, hydratujeme pomocí mezoterapie, biorevitalizace a aplikace vlastní plazmy, máme 20 ti letou zkušenost s chemickými peelingy a dalšími metodami, které vás na vaši životní cestě pomohou udržovat stále krásnou a žádoucí.

Jste k nám srdečně zvány ...

Vaše MUDr. Hana Šulcová MBA

Dermaesthetic.cz

map marker 2 16   Žukovského 887/4
161 00 Praha 6 - Ruzyně
phone 68 16   tel: 773 562 343

sestra@dermaesthetic.cz
sulcova@dermaesthetic.cz

Ordinační hodiny

Po

Út

St

Čt

08:00 - 15:00

10:00 - 18:00

neordinujeme

10:00 - 16:00

08:00 - 13:00

 

 

 

 

Důležité upozornění

  1. Časy objednání jsou POUZE orientační.

  2. Pořadí klientů určuje lékař.

  3. Pokud požadujete potvrzení o vyšetření nebo propustku, formulář si prosím doneste, nevydáváme, jen potvrzujeme.

  4. Od února 2019, z důvodu narůstající administrativy, jsme byli nuceni zpoplatnit případné rozesílání e-receptů. Děkujeme za pochopení.